Tijdens deze 11-daagse rondreis vliegt u van Entebbe naar Murchison Falls National Park en reist u vervolgens over land via Kibale Forest en Queen Elizabeth National Park naar Bwindi. Jeepsafari’s en privéboottochten worden afgewisseld met een chimpanseetrekking en een gorillatrekking door het regenwoud. Vanuit Kihihi vliegt u terug naar Entebbe.
Bij aankomst op Entebbe International Airport wordt u verwelkomd door onze lokale vertegenwoordiger. Een korte transfer brengt u naar uw verblijf in de omgeving van Entebbe. U krijgt de tijd om rustig in te checken en bij te komen van de reis. De rest van de dag vult u vrij in.
Vandaag neemt u een binnenlandse vlucht van Entebbe naar Murchison Falls National Park. Vanuit de lucht krijgt u een eerste beeld van het groene landschap en de uitgestrektheid van Oeganda. Na aankomst rijdt u het park binnen en bezoekt u de top van Murchison Falls. Hier perst de machtige Nijl zich met grote kracht door een kloof van nauwelijks zeven meter breed. Vervolgens reist u verder naar uw lodge aan de rivier, waar u kunt ontspannen en genieten van de rustige omgeving.
U vertrekt vroeg voor een jeepsafari door de savannes van Murchison Falls National Park, wanneer veel dieren actief zijn. Onderweg gaat u op zoek naar olifanten, giraffen, buffels, verschillende antilopensoorten en, met wat geluk, leeuwen.
Later op de dag stapt u aan boord voor een privébootsafari over de Victoria-Nijl. Langs de oevers verzamelen zich regelmatig olifanten en andere dieren, terwijl grote groepen nijlpaarden en nijlkrokodillen in en rond het water leven. De boottocht voert u tot aan de voet van Murchison Falls, waar u de kracht van het neerstortende water van dichtbij ervaart.
Vandaag ligt het tempo wat lager. U heeft tijd om te ontspannen in de lodge en te genieten van de geluiden, landschappen en vergezichten van het nationale park. Afhankelijk van uw interesses en de dagplanning kan er een extra safarimoment worden voorzien.
De open savannes vormen een prachtig decor voor fotografie en bieden opnieuw kansen om olifanten, giraffen, buffels, antilopen en verschillende vogelsoorten te observeren. U kunt er ook voor kiezen om rustig in de lodge te blijven en de omgeving aan u voorbij te laten trekken.
Na het ontbijt reist u zuidwaarts naar Kibale Forest National Park. De rit duurt ongeveer zes uur en voert door een gevarieerd landschap van glooiende heuvels, landbouwgronden en lokale dorpen. Onderweg krijgt u een beeld van het dagelijkse leven op het Oegandese platteland.
Naarmate u westelijk Oeganda nadert, maakt het open landschap plaats voor een steeds groenere omgeving. Kibale Forest is een van Afrika’s belangrijkste leefgebieden voor primaten en vormt het decor voor de chimpanseetrekking van de volgende dag.
Onder begeleiding van ervaren gidsen trekt u vandaag het regenwoud van Kibale Forest National Park in. Via smalle bospaden gaat u op zoek naar chimpansees in hun natuurlijke leefomgeving. De geluiden van het woud en de aanwijzingen van de gidsen helpen u om de dieren te lokaliseren.
Zodra de chimpansees zijn gevonden, krijgt u een uur de tijd om hen te observeren. U ziet hoe ze eten, spelen, met elkaar communiceren en zich door de boomtoppen verplaatsen. In de namiddag is desgewenst een begeleide natuurwandeling door Bigodi Wetland Sanctuary mogelijk.
Na het ontbijt verlaat u Kibale Forest en reist u verder naar Queen Elizabeth National Park. Onderweg houdt u halt aan de evenaar, waar u letterlijk met één voet op het noordelijke en één voet op het zuidelijke halfrond kunt staan.
Na aankomst in het park maakt u een eerste jeepsafari door een afwisselend landschap van savannes en bosgebieden. U gaat op zoek naar leeuwen, olifanten, buffels en verschillende antilopensoorten. Ook vogelliefhebbers komen hier aan hun trekken dankzij de grote verscheidenheid aan vogelsoorten.
U trekt vroeg het park in, wanneer de temperaturen nog aangenaam zijn en veel dieren in beweging komen. Tijdens de jeepsafari speurt u de savannes af naar leeuwen, olifanten, buffels en antilopen. Met wat geluk krijgt u ook een van de schuwere bewoners van het park te zien, zoals een luipaard.
Later op de dag maakt u een privébootsafari over het Kazinga-kanaal, de natuurlijke waterweg tussen Lake Edward en Lake George. Langs de oevers leven grote groepen nijlpaarden, buffels en krokodillen. Ook de vele watervogels maken deze boottocht tot een van de meest afwisselende safari-ervaringen in Queen Elizabeth National Park.
Na het ontbijt rijdt u verder naar Buhoma, aan de rand van Bwindi Impenetrable National Park. De route voert door het heuvelachtige zuidwesten van Oeganda, langs groene plantages, landelijke dorpen en bergachtige landschappen.
Naarmate u Bwindi nadert, wordt de omgeving steeds dichter begroeid. Na aankomst neemt u uw intrek in uw verblijf nabij het regenwoud. De rest van de dag kunt u ontspannen en u voorbereiden op de gorillatrekking van de volgende dag.
Vandaag wacht een van de meest bijzondere ervaringen van de reis: een ontmoeting met de berggorilla’s van Bwindi. Samen met ervaren trackers en gidsen trekt u door het dichte regenwoud en het bergachtige terrein op zoek naar een gorillafamilie die gewend is aan menselijke aanwezigheid.
De trekking duurt doorgaans twee tot zes uur, afhankelijk van de locatie van de gorilla’s en de omstandigheden in het woud. Zodra u de dieren vindt, kunt u hen rustig observeren in hun natuurlijke leefomgeving. Hun gedrag en onderlinge interacties van dichtbij meemaken, maakt dit tot een intense en indrukwekkende natuurervaring.
Na het ontbijt geniet u nog even van de groene omgeving van Bwindi. Vervolgens reist u naar de landingsbaan van Kihihi voor uw binnenlandse vlucht naar Entebbe. Tijdens de vlucht krijgt u een laatste uitzicht over de heuvels, bossen en uitgestrekte landschappen van Oeganda.
Bij aankomst op Entebbe International Airport eindigt uw rondreis.
Vul het onderstaande formulier in en wij nemen zo spoedig mogelijk contact met u op.